Staff
Kate Licence Executive Head |
Emily Fanzo Head of School |
|
Paula Way Assistant Head SLT |
Megan Cheadle Assistant Head SLT – Maternity leave |
Bethan Punter SENDCo SLT |
Sarah van Zyl St David’s class teacher (EYFS Lead) |
Elizabeth Britton St Anne’s class teacher (EYFS) |
Lorraine Baguley Class Teacher (EYFS) |
Josie Tait LSA EYFS |
Lorena Bello LSA EYFS Extended Schools |
Shurelle Fortens-Barnett LSA EYFS |
Laura Farruggio LSA EYFS |
Khansa Barkat LSA EYFS |
|
Jennifer Kirk St George’s class teacher (Year 1) |
Sheila Helsby St Paul’s class teacher (Year 1) |
Liz Cunningham St Paul’s class (Year 1) |
Jeanette Rayner HLTA Year 1G Bumble Bees pm DDSL & Extended Schools Manager |
Clare Dench LSA Year 1G Bumble Bees pm Extended Schools |
Jen Newman LSA Year 1P Fire Warden |
Anastasia Wright St Andrew’s class Teacher (Year 2) |
Katrina Moss St Andrew’s Class Teacher (Year 2) |
|
Karen Hunter St Francis’ class teacher (Year 2) |
Lorraine Baguley St Francis’ class teacher (Year 2) |
Sadia Hussain LSA Year 2F |
Oana Tucaliuc LSA |
Barbara Welna LSA Year 2A |
Gabriela Lorenc LSA Year 2A |
Frankie Beddow St Bernadette’s class teacher (Year 3) |
Stuart Moore St Matthew’s class teacher (Year 3) |
|
Sue Stewart LSA & Extended Schools |
Shaeen Tariq LSA |
Vanda Cunningham LSA |
Sonia Hallam LSA 3B Extended Schools |
Anna Fuoco LSA Year 3B Wed-Fri |
Saira Rehman SCITT St Patrick’s class (Year 4) |
Julia Stimpson St Theresa’s class teacher (Year 4) |
Nick Doyle St Patrick’s class teacher (Year 4) |
|
Rose Parvin LSA Year 4T Fire Warden |
Oana Tucaliuc LSA Year 6 |
Magdalena Kopiec LSA Year 4P |
Sasha Bruce St Cecilia’s class teacher (Year 5) |
Anna Walsh St Joseph’s class teacher (Year 5) |
|
Karen Wesley LSA Year 5C |
Charlotte Parmigiani HLTA Year 5 |
Danuta Pachana LSA Year 5J |
Leanne Oliver St Luke’s class teacher (Year 6) SLT & DDSL |
Holly Ripley St Thomas More’s class teacher (Year 6) |
|
Helen Fields Year 6 HLTA |
Jenna Cannon LSA Year 6 ELSA & DDSL |
|
Falaq Parvez LSA Yr6 |
Vanda Cunningham LSA |
|
Deirdre Turner DDSL& ELSA |
Rebecca Stadie SEND Support& DDSL |
|
Hayleigh Clement-Doyle Music Leader |
Liz Cunningham Specialist Art Teacher |
Helena Hedges Music cover |
Jack McCann PPA sports coach |
Harvey Matheson PPA sports coach |
Jac Carter PPA sports coach |
Tyler Garret PPA sports coach |
Harry Higgins PPA sports coach |
Toby Allen PPA sports coach |
Sherry Domican Extended Schools |
Rachel Morgan Extended Schools |
Nasrin Shahbazi Extended Schools |
Ann Spurrell Extended Schools and Lunchtime supervisor |
Tetiana Stupakova Extended Schools |
Sherly Yuen Lunchtime supervisor |
Teresa Wort Head’s PA and Office Manager Fire Warden |
Jean Morreale Reception and Finance Assistant Fire Warden |
Ciara Sergent Extended Schools Administration Fire Warden |
Shirley Lopez Premises Manager Fire Warden |